Blog

Restoratif Diş Tedavisi

Henüz Yorum Yok

Restoratif diş tedavisi nedir? Restoratif diş tedavileri, diş eksikliklerinin üstesinden gelmenize ve genel ağız sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu tedaviler, çürük, hastalık veya travma nedeniyle zarar görmüş dişleri restore etmek için kullanılabilir. Ayrıca kırık veya kırık dişleri veya eksik dişleri onarmak için de kullanılabilirler.

Blog

Kist Operasyonu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Henüz Yorum Yok

Kist operasyonu öncesi bilinmesi gerekenler nelerdir? Diş kistleri, diş etlerinde ve çene kemiğinde görülen kanserli olmayan büyümelerdir. Ağrıya, şişmeye ve sıcak veya soğuk sıcaklıklara duyarlılığa neden olabilirler. Tedavi edilmediği takdirde apse ve diş kaybı gibi diğer ağız sağlığı sorunlarına yol açabilmektedir. Bundan dolayıdır ki kistlerin bir an önce tedavi edilmesi her zaman önerilmektedir.

Blog

Diş Hastalıkları ve Tedavisi

Henüz Yorum Yok

Diş hastalıkları nelerdir? Tedavisi nasıl yapılır? Diş hastalıkları hem yetişkinlerde hem de çocuklarda ortaya çıkabilir. Kötü ağız hijyeni, diş travması, enfeksiyonlar veya genetik faktörlerden kaynaklanabilir. Bazıları ev ilaçları ile tedavi edilebilirken, diğerleri bir diş hekiminden profesyonel tedavi gerektirir. Bundan dolayı diş hastalıkları gündeme geldiği zaman mutlaka alanında uzman olan bir hekime görünmek şarttır.

Blog

7 Soruda İmplant Üstü Protezler

Henüz Yorum Yok

Diş implantları olarak da bilinen implant üstü  protezler, diş kökünün yerini alan küçük metal uygulamalardır. Bu tarz uygulamalar; kemik dokusu ile kaynaştıkları yer olan çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilirler. İmplanta takılan yapay diş estetik veya fonksiyonel amaçlarla kullanılabilir bir özelliğe sahiptir. Dolayısıyla günümüz koşullarında implant üstü protezler konusunda merak edilen çok sayıda soru da yer almaktadır.

Blog

Diş Kökü İltihabı

Henüz Yorum Yok

Ağız içinde biriken bakteriler zamanla diş köklerine doğru ulaşarak burada çoğalmakta ve enfeksiyon oluşumuna neden olmaktadır. Bu duruma genel olarak diş kökü iltihabı adı verilmekte ve bu iltihap genellikle ölü doku veya bakterilerden meydana gelmektedir.