Blog

Amalgam Dolgu

Henüz Yorum Yok

Çok dolgu işlemi dişlerde meydana gelen çöplüklerde veya kırılmalara da uygulanan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Amalgam dolgu çürüklere yapılan müdahale dolguları içerisinde bulunmakta ve dolgu çeşitleri arasında en sık kullanılanlardan bir tanesi olmaktadır.

Blog

İmplant Tedavisinin Aşamaları

Henüz Yorum Yok

İmplant tedavisinin aşamaları yada Komple diş implantı nasıl yapılır? sorusu kliniğimize hastalarımızca sık yöneltilen sorulardan biridir. Diş implantları eksik dişlerin yerini alan, çene kemiğini yerleştirilen yapay diş kökleri olup titanyumdan imal edilir. Çene kemiğini yerleştirildikten sonra, kemik ile kaynaşması beklenir. Bunun üzerine de doğal diş görünümüne sahip dişler uygulanır. Gerek görünüm gerekse işlev bakımından doğal dişlerden farkı bulunmaz.

Blog

Zirkonyum Diş Kaplama

Henüz Yorum Yok

Zirkonyum diş kaplama, porselen veya seramik malzemelerden üretilen, parlak ve son derece dayanıklı bir maddedir. Zirkonyum diş kaplama beyaz malzemeden meydana gelir. Ayrıca zirkonyumda metal bulunmaz. Son yıllarda sıklıkla tercih edilmesinin nedenleri arasında, dayanıklı olması ve kişilerin estetik beklentilerini çok iyi karşılamasıdır.

Blog

Yirmilik Diş Çekimi Sonrası Bunlara Dikkat Edin!

Henüz Yorum Yok

Yirmilik diş çekimi sonrası süreç son derece titiz bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Yirmi yaş dişleri en son çıkan dişlerdir. Bu dişler genellikle 17-25 yaşları arasında çıkarlar. Ancak 30 yaş ve hatta daha sonra ortaya çıkabilirler. 20’lik dişlerin çekimi oldukça titiz bir süreci beraberinde getirmektedir. Bundan dolayıdır ki yirmilik diş çekimi sonrasındaki sürece dikkat etmek her zaman önerilmektedir.

Blog

Diş Eti Temizliği Nasıl Yapılmalı, Diş Eti Tedavisi

Henüz Yorum Yok

Diş Eti Temizliği Nasıl Yapılmalı, Diş Eti Tedavisi; Diş eti temizliği, aynı zamanda periodontal bakım olarak da bilinmektedir. Profesyonel diş eti temizliği diş hekiminizin dişlerinizdeki plak ve tartarı etkili bir şekilde temizlemesini sağlayan bir diş uygulamasıdır. Bu işlem gereklidir. Çünkü tedavi edilmezse plak diş eti hastalığına ve diş çürümesine yol açabilir. Diş eti temizliği ayrıca diş hekiminizin ağzınızın genel sağlığını değerlendirmesine izin vererek sağlıklı diş ve diş etlerini korumanıza yardımcı olmaktadır.

Blog

4 Adımda İmplant Tedavi Süreci

Henüz Yorum Yok

4 Adımda İmplant Tedavi Süreci İmplant tedavisi uzun bir süreçtir. Mümkün olan en iyi sonucu aldığınızdan emin olmak için diş hekiminizle iletişim içerisinde yer almanız gerekmektedir. Günümüz itibariyle implant tedavi süreci gündeme geldiği zaman hem estetik açısından hem de hasta konforu açısından üst düzeyde bir başarıyı içermektedir. Özellikle implant tedavi süreci söz konusu olduğu zaman aşağıdaki adımlar karşımıza çıkmaktadır. İşte 4 adımda implant tedavi süreci;

Blog

Restoratif Diş Tedavisi

Henüz Yorum Yok

Restoratif diş tedavisi nedir? Restoratif diş tedavileri, diş eksikliklerinin üstesinden gelmenize ve genel ağız sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu tedaviler, çürük, hastalık veya travma nedeniyle zarar görmüş dişleri restore etmek için kullanılabilir. Ayrıca kırık veya kırık dişleri veya eksik dişleri onarmak için de kullanılabilirler.