Blog

Diş Çatlaması Nedir?

Henüz Yorum Yok

Diş çatlaması, bazı dış etkenlere bağlı olarak dişlerde boylamasına enlemesine ya da çukur şeklinde oluşan çatlaklardır. Bazı çatlaklar diş yüzeyinde kalırken bazı çatlaklar da diş etine kadar uzanabilir. Bu durum büyük ölçüde hasar verebilir.

Blog

Kırık Diş Sorunları

Henüz Yorum Yok

Kırık Diş Sorunları Estetik açıdan olumsuz bir görsellik oluşturan önemli bir diş problemidir. Bireylerin dişlerinin kırılma nedenleri kaza gibi travmalar yüzünden olabilir. Aynı zamanda hatalı bir şekilde diş ile yapılan sert şeyleri kırma işlemleri de kırık diş sorunlarına sebep olmaktadır.

Blog

Eklem Plağı

Henüz Yorum Yok

Eklem Plağı İnsanların yaşam kalitesini düşüren, bireylerin günlük sorumluluklarını yerine getirebilmesini engelleyen önemli bir sağlık sorunudur. Çene eklemi, kulak veya yüz kasları çevresinde ortaya çıkan ağrılar veya hassasiyetler durumuna eklem plağı hastalığı denir.

Blog

Porselen Diş Kaplama

Henüz Yorum Yok

Porselen diş kaplama uygulamaları  son zamanların gözde uygulamaları arasında yer almaktadır. Porselen diş kaplama, dişlerinizin görünümünden memnun olmadığınızda başvuracağınız etkili çözümlerden biridir. Uzun süreçli bir işlem gerektirdiği gibi fiyatlar değişkendir.

Blog

Diş Kisti Neden Oluşur, Nasıl Tedavi Edilir?

Henüz Yorum Yok

Kistler, içerisinde iltihapları barındırdığı kadar katı, hava ve sıvı maddeleri de barındırabilir. Diş kistleri, çok yavaş oluşur ve diş kökünde ya da çene kemiğinde görülebilir. Diş kisti uzmanlar tarafından şikayetiniz üzerine keşfedildikten sonra çenede ve diş yapısında beraberinde bazı sorunlara da yol açabilir.

Blog

Çene Ağrısı

Henüz Yorum Yok

Çene ağrısı yemek yemeyi, konuşmayı, esnemeyi ve gülmeyi zorlaştıran bir ağrı çeşididir. Sakız çiğnerken de çenenizi zorlayacak ve günlük hayatınızı da olumsuz yönde etkileyebilen bir ağrıdır. Kısa süreli olarak aslında hemen hemen herkesin çene ağrısı şikayeti olduğu bilinir.

Blog

Çene Eklemi Sorunları

Henüz Yorum Yok

Omurgaya ve dişlere yakın olan çene eklemi bu bölgelerde de bazı rahatsızlıklardan kolaylıkla etkilenebilmektedir. Eklem, normal biri için günde soluk alıp verme, yutma ve çiğneme gibi fonksiyonları yerine getirmek için yaklaşık olarak iki bin kez kullanılmaktadır.

Blog

Uyku Apnesi Nedir?

Henüz Yorum Yok

Uyku sırasında solunumun durması olarak karşımıza çıkan uyku apnesi; yaşam kalitesini olumsuz olarak etkiler. Uyku apnesinin yaşanılmasıyla birlikte uyku sırasında birkaç saniye kadar sürsen geçici olarak tanımlanan boğulmalar karşımıza çıkar.